14 lipiec 2020

Kętrzyn: Jechał bez uprawnień pojazdem niedopuszczonym do ruchu

Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi 55-latkowi. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w jednej z miejscowości na terenie gminy Reszel. W trakcie weryfikacji jego danych, okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Dokument został mu zatrzymany w 2015 roku. Ponadto okazało się, że pojazd, którym się przemieszcza nie jest dopuszczony do ruchu. Teraz mieszkaniec Olsztyna, za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
561
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Każdego dnia policjanci drogówki wyjeżdżają do służby, by dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. To zadanie jest bardzo trudne i pracochłonne ponieważ wciąż na naszych drogach nie brakuje tych, którzy za nic mają obowiązujące przepisy i zasady. Funkcjonariusze wielu z nich ujawniają i eliminują z dróg zanim doprowadzą do wypadku, w którym ktoś zginie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa osoba, która kieruje autem pomimo tego, że cofnięto jej uprawnienia, popełnia przestępstwo. Zagrożone jest ono karą do 2 lat pozbawienia wolności. Taka odpowiedzialność grozi 55-letniemu mężczyźnie, którego funkcjonariusze zatrzymali do kontroli wczoraj (13.07.2020r.) około godz. 12:30, w jednej z miejscowości na terenie gminy Reszel. Funkcjonariusze sprawdzili dane mężczyzny w systemach policyjnych. Okazało się, że nie posiadał on prawa jazdy, ponieważ uprawnienia zostały mu cofnięte w 2015 roku. Ponadto pojazd IVECO, którym się poruszał nie został dopuszczony do ruchu i miał już wcześniej zatrzymany dowód rejestracyjny.

55-latek popełnił przestępstwo określone w art. 180a kodeksu karnego tj. prowadzenie pojazdu mechanicznego bez uprawnień. Teraz mieszkańcowi Olsztyna, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
561
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ketrzynie