Kętrzyn : Skutery i Quady to nie zabawki

Wakacje dopiero przed nami, ale z uwagi na dobrą aurę już apelujemy do rodziców, by zadbali o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży i zwracali uwagę na to jakimi pojazdami poruszają się ich pociechy. Przypominamy, że aby kierować takim pojazdem, jak motorower, czy quad wymagana jest karta AM, którą zdaje się w WORD. Tego rodzaju pojazdami możemy kierować dopiero po ukończeniu 14 roku życia! Bądźmy odpowiedzialnymi rodzicami.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
561
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Quad, czy też motorower to coraz bardziej popularny pojazd. Jest chętnie fundowany w formie prezentów dla dzieci na wszelkiego rodzaju okazje. Kupno tego kosztownego podarunku wymaga jednak przemyślenia. Rodzice nie zdają sobie sprawy jak duże zagrożenie mogą nieść ze sobą takie pojazdy i kupują je nawet kilkuletnim dzieciom nie zwracając uwagi na brak uprawnień, czy też kasku ochronnego.

Takie zachowanie nie można nazwać inaczej jak skrajna nieodpowiedzialnością. Pamiętajmy, że aby doszło do tragedii na takim pojeździe, jak skuter czy quad, wcale nie trzeba jechać szybko. Osoba nie posiadająca uprawnień, a więc nie znająca przepisów ruchu drogowego wystarczy, że nie zastosuje się do znaku A-7 mówiącym o ustąpieniu pierwszeństwa i wyjedzie z drogi podporządkowanej pod samochód. Skutki takiego zdarzenia są łatwe do przewidzenia. Pamiętajmy, że ułamek sekundy decyduje o tragedii.

Niestety wielokrotnie policjanci interweniują w sytuacjach gdzie kierowcami quada są dzieci !!! Opiekunowie z dumą patrzą na osiągnięcia, swoich pociech, jednak przypominamy, że quad z mocnym silnikiem i ciężką wagą to nie zabawka.

Gdy dorosły udostępni taki pojazd dziecku łamie prawo. Policjanci w takich sytuacjach jako priorytet potraktują bezpieczeństwo, szczególnie dzieci. W sytuacjach używania czterokołowców przez dzieci na terenach prywatnych pozostaje tylko apel do rodziców i opiekunów o rozsądek.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
561
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ketrzynie